Aktuality > Pátek 26. duben 2024 <

Filmový večer: Den poté

Takto hodnotí film recenze:

Harry Sanborn (Jack Nicholson) je stárnoucí playboy.

Ukázka z filmu Výzkumy klimatologa Jacka Halla (Dennis Quaid) naznačují, že by globální oteplování mohlo spustit prudkou a katastrofální změnu zemského klimatu.

Všechno začalo, když se Hall stal svědkem odlomení ledové kry o velikosti Rhode Islandu z antarktického ledového pole.

Ukázka z filmu Na celé zeměkouli následovaly prudké změny počasí: v Tokiu padaly kroupy o velikosti grapefruitu, rekordy lámající hurikán řádil na Havaji, v Dillí napadl sníh a přes Los Angeles se přehnala ničivá série tornád.

Ukázka z filmu Profesor Rapsona (Ian Holm) potvrdil Jackovy nejhorší obavy: tyto prudké změny počasí jsou příznakem velké globální změny.

Množství vody z tajících polárních ledovců narušilo mořské proudy stabilizující náš klimatický systém.

Globální oteplování posunulo planetu na pokraj nové doby ledové, která nastane během jedné globální superbouře.

Takto doplňujeme film my:

Tento film byl vytvořen jako námět k zamyšlení, co se může dít, když lidé budou nevšímavými vůči přírodě, netečnými vůči opatřením, jak se chovat k planetě, na které žijeme.

Ukázka z filmu Dle našeho názoru se toto tvůrcům opravdu povedlo vystihnout, protože scénář tohoto filmu je v některých bodech velice reálným.

Je dost dobře možné, že něco takového se opravdu může přihodit, pokud lidé nezmění svoje postoje k přírodě jako takové. Ne však tak rychle, jak se to děje v tomto filmu.

Tento film není strašením, ale je opravdu hezkým námětem k zamyšlení.

Po tomto filmu může každý člověk dohledat, co může udělat sám za sebe, aby neškodil přírodě kolem sebe...

Film je v českém znění.

Max. kapacita tohoto večera je 27 účastníků.

Přihlášení na tento večer je nutné předem, jinak nezaručujeme volnou kapacitu pro Vaši účast.

Rezervace je možná buď osobně při našich akcích nebo telefonicky na čísle 2 71 72 69 69.

Filmový večer se koná

ve středu dne 2. března 2005

od 18:00 do cca 21:15 hodin

ve Škole zdraví těla i duše,

Sportovní 10, Praha 10 - Vršovice.

Poplatek za komentář k filmu 145 Kč.