Aktuality > Pátek 19. duben 2024 <

Zázemí Školy zdraví těla i duše

Naše škola je zrekonstruovaná budova bývalé truhlárny.

Nachází se poblíž centra Prahy ve Vršovicích a je skvěle dostupná všem prostředkům MHD.

Rekonstrukce skončila v listopadu 2003, kdy jsme zahájily prozatímní provoz školy. Při rekonstrukci se obnovovalo vše kromě obvodových zdí, takže tato budova je téměř nová.

Při rekonstrukci jsme dbaly především na to, aby budova vytvořila důstojné a zároveň pohodlné zázemí pro studium, které by bylo i útulné.

Budova Školy zdraví těla i duše má dvě patra.

V prvním patře se nachází:

• přednáškový sál s kapacitou 84 míst.
    V sále je výborná zvuková aparatura, která umožňuje příjemný poslech v celém sále.
  • dětská místnost, která je propojená s přednáškovým sálem prosklenou stěnou, aby rodič mohl být ve vizuálním kontaktu se svým dítětem. Při krátkých akcích si zde mohou děti od 3 do 7 let hrát či se dívat na pohádky.
    Je však nutné, aby rodič i dítě dodržovali přesně stanovená pravidla, která jsou ku prospěchu bezpečnosti dětí, jejich rodičů i ostatních posluchačů.
  • sociální zařízení
    Jejich kapacita je naprosto dostatečná. Vzhledem k našim předchozím zkušenostem, kdy jsme si pronajímaly v Praze 2 přednáškový sál, který neměl k dispozici dostatek toalet, jsme na toto kladly důraz.

V přízemí se nachází:

• recepce, která vytváří příjemné zázemí pro veškerou administrativu a platby klientů a je zde si možné zakoupit i drobné občerstvení
  • dvě kanceláře, které jsou naším zázemím
  • místnost pro individuální konzultace
  • společenská místnost s krbem
    Tato denní společenská místnost vytváří útulné prostředí bez alkoholu a cigaret, kde návštěvník může trávit příjemné chvíle se svými přáteli, nebo s lidmi podobného "naladění", anebo sám. Může se zde věnovat četbě (buď svojí knihy nebo vypůjčené z knihovny této místnosti), nebo zde může relaxovat pohledem do krbu či do akvária, hrát šachy apod.
    Vstup do této místnosti je možný za mírný poplatek. My však oplátkou za to garantujeme příjemné místo, kde se lidé mohou lehce vzdělávat, bavit, ale i odpočívat.
    V této místnosti se také konají některé akce s omezeným počtem lidí, jako jsou např. filmové večery, filozofické večery nad knihou apod.
  • sociální zázemí
  • dále neveřejná kuchyňka a skladové zázemí.

Celá budova je nepřetržitě hlídána vnějším i vnitřním kamerovým systémem z důvodu ochrany majetku.