Aktuality > Pátek 19. duben 2024 <

Kurz odstraňování zlozvyku zvaného zlehčování

Motto kurzu: Každý, kdo Zlehčuje a kdo toleruje Zlehčování, ale i ten, kdo žádá, aby jeho Zlehčování bylo tolerováno, má Nemocnou Duši...

Tento kurz volně navazuje na naší přednášku "Jaké Dopady má na člověka Zlehčování", která se koná ve středu 16. června 2004.

Hlavní myšlenky kurzu

Kdo má potřebu Zlehčovat, ten neumí přijímat Pochvalu, Ocenění nebo jiné podoby Pravdy, nebo se chce zbavovat Zodpovědnosti či Pocitu Viny.

Kdo Zlehčuje, ten nikdy nemůže vnímat přesnou míru svých předností. A nemůže ani vnímat přesnou míru svých chyb. Tudíž se nikdy nemůže rozvíjet, duševně růst a dosáhnout usmíření se sebou i se svým okolím. Nemůže mít hezký Pocit ze sebe.

Zlehčováním člověk ubližuje sobě i ostatním: znevažuje sebe či okolí, nemůže odstraňovat svoje chyby, kterými se znevažuje (vždyť přece žádné nemá), neumí reagovat na Pochvalu, Omluvu, Ocenění, Doznání, Vyznání, tudíž nedostává duševní pokrm a tudíž jeho Duše strádá.

Předčasně Odpouští (za předčasné Odpouštění člověka vždy čeká Bolest), nedává si pozor na své věci, nepěstuje v sobě své přednosti a hezké vlastnosti (je přece normální jeho vlastní přednost), přehnaně důvěřuje (zlehčuje hrozbu Zklamání), Otupuje vůči okolí i vůči žití vůbec (nic mu nevadí - a nevadí mu ani to, co by mu vadit mělo - Neupřímnost, Zištnost, Nečestnost, Lhaní). O tomto i dalším se dozvíte více na kurzu.

Ten, kdo Toleruje Zlehčování, sám otupuje a tím také umožňuje ostatním, aby ubližovali sobě i svému okolí: umožňuje lidem, aby se znevažovali, aby pokračovali ve svých chybách, umožňuje lidem, aby znevažovali Pochvalu, Omluvu, Ocenění, Doznání - aby strádali. Umožňuje lidem, aby předčasně Odpouštěli a tím si říkali o Bolest.

Umožňuje lidem, aby neměli vztah k věcem, také aby nepěstovali své přednosti a hezké vlastnosti. Umožňuje, aby lidé přehnaně důvěřovali a aby na tuto Důvěru pak dopláceli opět Bolestí. Člověk, který Toleruje Zlehčování, se spokojí s Nespravedlivostí, ale to nemá nic společného s Pravou Spokojeností.

Časový rozvrh kurzu

07:30 - 08:00 hodin     registrace účastníků

08:00 - 11:30 hodin     první část kurzu

11:30 - 12:30 hodin     přestávka

12:30 - 16:00 hodin     druhá část kurzu

Co je to Pocit Viny?

Co přináší Pocit Viny?

Proč se lidé bojí Pocitu Viny?

Proč se Pocitu Viny lidé podvědomě za každou cenu vyhýbají?

Jak vypadá Nesprávné zbavování se Viny a Pocitu Viny?

Proč je Pocit Viny Oprávněně zbytečný?

Proč je Pocit Viny přímo Nebezpečný a v čem tkví jeho nebezpečí?

Proč se lidé Opravdu mají vyhýbat Pocitu Viny?

Jaký má vliv Pocit Viny na lidskou psychiku?

Proč člověk nemá žít s Pocitem Viny?

Jak se zbavit Pocitu Viny?

Proč je Pocit Viny zbytečný a Nesprávný?

Jak se k němu postavit?

Co má člověk cítit, když udělá Přečin, když ne Pocit Viny?

Jak se tedy postavit ke svým Nesprávným Počinům?

Čím nahradit Pocit Viny?

Proč je Obdoba Pocitu Viny tolik důležitá?

Na jaké jiné dva Pocity má člověk proměnit Pocit Viny - jaká je obdoba Pocitu Viny?

Proč je jiná, Správná, obdoba Pocitu Viny tolik potřebná a co člověku Přináší?

Proč Správná obdoba Pocitu Viny přináší Úlevu a i další potřebné Pocity?

K čemu člověk potřebuje Obdobu Pocitu Viny?

Co tedy, když ne Pocit Viny, člověk potřebuje k tomu, aby Odčinil svoje Přečiny?

Co tedy, když ne Pocit Viny, člověk potřebuje k tomu, aby Napravil svoje Přečiny?

Jak se žije člověku s Pocitem Viny?

Jak se žije člověku bez Pocity Viny a bez jakýchkoli obdob Pocitu Viny?

Jak se žije člověku bez Pocitu Viny pouze se Správnou Obdobou Pocitu Viny?

Kurz se koná

v úterý dne 22. června 2004

od 8:00 do 16:00 hodin

ve Škole zdraví těla i duše,

Sportovní 10, Praha 10 - Vršovice.

Každý účastník kurzu dostane 0,5 l nápoje v pet-láhvi dle vlastního výběru zdarma.

Poplatek za kurz 1.700 Kč.