Aktuality > Sobota 20. duben 2024 <

Filmový večer: Hledá se Nemo

Takto hodnotí film recenze:

Ukázka z filmu Nemo je jedináček a polosirotek. Původně měl oba rodiče a asi 400 sourozenců, ale pak zasáhl osud a zbyl mu jen táta Marlin.

Nemo i Marlin jsou klauni. Nikoliv šašci, ale oranžovo-bílé rybky z čeledi Pomacentridae, česky "klauni".

To je jedna z věcí, která Marlina, jenž trpí nedostatkem smyslu pro humor, značně štve - ostatní mořská havěť po něm totiž chce, aby "řekl nějakej vtip, když je klaun". Marlin ale nemá na vtipy čas, protože svůj život zasvětil ochraně Nema před všemi možnými i nemožnými riziky.

Ukázka z filmu Když se jeho syn má poprvé vydat do školy, je z toho otec podstatně nervóznější než ratolest. A Nemo je z přehnané starostlivosti Marlina pro změnu pořádně naštvaný, protože je pro smích spolužákům.

Natruc otci se proto při první příležitosti vydá z bezpečného útesu na otevřené moře, kde je polapen potápěčem a umístěn do akvária v zubní ordinaci v Sydney.

Zatímco se seznamuje se zdejšími rybími obyvateli, jeho otec se vydává na dlouhou, dlouhatánskou cestu, aby ho zachránil.

Ukázka z filmu Na pomoc mu přitom připlouvá velmi neobvyklý spojenec - modrá ryba Dory, která je sice dobrák od kosti, ale trpí výpadky krátkodobé paměti, takže si mimo jiné nedokáže zapamatovat, koho to vlastně hledají.

Takto doplňujeme film my:

Ukázka z filmu Tento film je milým odreagováním se od běžného chodu života pro všechny, kteří se chtějí pobavit.

Ale nejen pobavit. V tomto filmu se najdou i ukázky, co vše dokáže láska, přátelství, kam vede neposlušnost, či potřeba se vychloubat...

Film je v českém znění.

Max. kapacita tohoto večera je 27 účastníků.

Přihlášení na tento večer je nutné předem, jinak nezaručujeme volnou kapacitu pro Vaši účast.

Rezervace je možná buď osobně při našich akcích nebo telefonicky na čísle 2 71 72 69 69.

Filmový večer se koná

ve středu dne 18. května 2005

od 18:00 do cca 21:00 hodin

ve Škole zdraví těla i duše,

Sportovní 10, Praha 10 - Vršovice.

Poplatek za komentář k filmu 145 Kč.