Aktuality > Čtvrtek 18. duben 2024 <

Filmový večer: Bělásek

Takto hodnotí film recenze

Film: Bělásek

Zkušený šerif Doug z městečka Wheaton City si myslel, že ho už nic nemůže překvapit. Potom však ve sklepě osamělé farmy objevil ukrytého mladíka - geniálního albína s mimořádnými psychickými schopnostmi a s duší nevinného dítěte.

Bělásek, jak mu začnou všichni říkat, se brzy setkává s předsudky obyvatel maloměsta. Ve škole spolužáci nevědí, jak se k němu vlastně chovat a on je zcela nepřipraven na jejich odmítání komunikace. Díky své vysoké inteligenci a nevšedním schopnostem poznává, že jeho okolí nechce nebo neumí pochopit jeho duši a proniknout hlouběji pod bělost jeho kůže.

Film: Bělásek

Ale ne všichni jsou svázání strachem či předsudky. Ředitelka školy pro problémovou mládež Jessie a učitel Donald rozpoznají Běláskovy schopnosti a pronikavý intelekt. Dokáží se s ním rychle spřátelit a to, co ostatní považují za zneklidňující a rušivé, oceňují jako úžasnou zkušenost. Bělásek má nesmírný vliv na všechny, kdo s ním přijdou do styku. A naopak - on se učí od nich vytrvat navzdory odmítání, strachu či nenávisti, které jeho přítomnost u lidí vyvolává.

Film: Bělásek

Většinu obyvatel městečka však výstřední "zrůda" odpuzuje. Jako by tušili, že v Jeremym se tají podivuhodné a smrtící síly. Mladík nechce nikomu ublížit: přeje si jenom klid a možnost žít na rodné farmě. Nic z toho však není možné: ani chápaví přátelé nemohou odvrátit od pokorného Jeremyho katastrofy, jež ho provázejí od samého narození...

Takto doplňujeme film my

Tento úžasný film je přímo nadčasový a ani v nejbližších letech nebude překonán svojí hloubkou.

V tomto filmu se scenáristovi a režisérovi Victorovi Salvovi povedlo zobrazit množství faktů, které si určitě v plné míře ani sám neuvědomil. Tato fakta se týkají hlubších Poznání, která člověka mohou dovést k Prozření.

Film: Bělásek

Film zobrazuje projevy lidského Strachu, ale i následky a důsledky Strachu a Bezcitnosti.

Film také zachycuje, čeho jsou lidé schopni na základě Předsudků.

Popisuje i jaký úžasný lidský potencionál se skrývá v každém člověku - Dokonalost.

Je zde nádherně ukázána část toho, co by lidé uměli, kdyby uvěřili, že jejich podstata je Dokonalá, kdyby uvěřili, že i oni sami by mohli být Dokonalými.

Tento film je nádherným důkazem toho, jak by si lidé nemuseli na nic hrát a jak by mohli být sami sebou, kdyby si sami sobě - své Dokonalé Podstatě naslouchali.

Kdyby lidé naslouchali sobě, své Dokonalé Podstatě, tak by neměli potřebu neustále dokazovat sobě i ostatním, že za něco stojí, že jsou "dobrými". Žili by jinak - lépe a nečinili by nic Nesprávného ve snaze vyniknout. Přestali by se hnát za materiálními hodnotami a za "vytvářením image".

Kdyby lidé byli sami sebou, tak by žili Dokonale, neubližovali by si - nepotřebovali by vynikat. Vynikali by už svojí přirozenou Podstatou - Dokonalou Podstatou.

Je nádherné vidět, jak Dokonalými by lidé mohli být.

Filmový večer se koná

ve středu dne 28. července 2004

od 18:00 do cca 22:00 hodin

ve Škole zdraví těla i duše,

Sportovní 10, Praha 10 - Vršovice.

Poplatek za komentář k filmu 120 Kč.