Aktuality > Sobota 20. duben 2024 <

Filmový večer: Duch

Takto hodnotí film recenze

Když je láska tak hluboká, nic na světě ji nemůže zahubit...

Dokonce ani vražda!

Sam Wheat (Patrick Swayze) a Molly Jensenová (Tony Goldwyn) se milují. Nikdy předtím nebyli šťastnější. Jejich štěstí však ukončí životní tragédie - Sam je zavražděn.

Zůstává však na Zemi a hledá způsob, jak se s Molly spojit. Chce ji varovat, protože její život je také v nebezpečí. Najde šarlatánskou věštkyni Odu Mae Brownovou (Whoopi Goldberg).

Ta ke svému úžasu zjišťuje, že její schopnosti jsou skutečné!

Film Duch je víc, než zamilovaný příběh, vzrušující detektivka nebo komedie. Je víc, než to vše dohromady. Zařadil se mezi nejlepší filmy roku 1990. Byl oceněn Academy AwardsŠ za nejlepší vedlejší roli pro Whoopi Goldberg a za nejlepší původní scénář "Vidět znamená uvěřit".

Takto doplňujeme film my

Tento film kromě jiného poukazuje na časté a obvyklé chování člověka, kterému umře partner. Takovéto chování, byť je časté a obvyklé, není Správné.

Na tomto filmovém večeru chceme obeznámit diváky, kde dělá člověk chyby, když ztratí úmrtím svého partnera a také vysvětlit, jak tyto chyby nedělat.

Také je v tomto filmu krásně ukázaná zákonitost: To, že něco nevidíme, ještě neznamená, že to neexistuje.

Komentářem k tomuto filmu chceme každého navést k hlubšímu zamyšlení o této skutečnosti - chceme lidi navést na skutečnost: co nevidíš a neznáš - to nezavrhuj a nezatracuj.

Dotkneme se také témata "duchařiny" i z hlubších hledisek.

Filmový večer se koná

v pátek dne 21. května 2004

od 18:00 do cca 22:00 hodin

ve Škole zdraví těla i duše,

Sportovní 10, Praha 10 - Vršovice.

Poplatek za komentář k filmu 120 Kč.