Aktuality > Pátek 26. duben 2024 <

Filmový večer: Kate a Leopold

Takto hodnotí film recenze

Příběh začíná na konci 19. století - mladý Leopold Alexis Elijah Walker Gareth Thomas Mountbatten, který odmítá zaběhlé strnulé konvence i názory svého otce, je jedním z nejžádanějších ženichů v New Yorku. Kromě obdivných pohledů dívek ho pronásleduje i zvláštní mladík. Díky němu se Leopold dostává do časové smyčky. Na jejím konci ho čeká New York dnešních dnů, překvapení v podobě automobilů, telefonů, televize a především krásné a sympatické Kate.

Leopold se s moderními technickými vymoženostmi srovnává rozhodně snadněji než s názory a životním stylem moderní ženy. Jejich cesta k sobě je plná nedorozumění, komických situací i překvapivých momentů.

Kate dlouho odmítá věřit, že Leopold skutečně pochází z minulých časů a považuje ho za trhlého podivína či vtipálka se zvláštním smyslem pro humor. Přesto je její cit k němu stále silnější a nakonec se tato sebejistá, realisticky uvažující žena kvůli němu vrhne do nejistého neznáma.

Takto doplňujeme film my

Tento film je sice v některých scénách nezvládnutý, ale celkově je přínosem pro lidi, kteří chtějí shlédnout člověka, který dává navenek alespoň částečně najevo jakou Vznešenost má uvnitř.

Leopold je ve velké míře čestný, spolehlivý, dochvilný, střízlivý, ohleduplný, způsobný, slušný, jemný, Upřímný. Je radostí ho pozorovat, jak zvládá nepředvídatelné situace, s jakým šarmem a nadhledem řeší nepříjemnosti.

Tento film nádherně dává každému znát, jak krásněji by mohl vypadat svět, kdyby lidé (nejen muži, ale také ženy!), dokázali v sobě dohledat a dávat najevo Vznešené vlastnosti, které zde sice ještě pořád ne v úplné míře dává znát ve své roli Leopold.

Tento film je takovým balzámem na Duši v uspěchaném světě.

Je škoda, že se na Vznešenost (v nedokonalé podobě) musíme dívat pouze ve filmu…

Max. kapacita tohoto večera je 27 účastníků.

Přihlášení na tento večer je nutné předem, jinak nezaručujeme volnou kapacitu pro Vaši účast.

Rezervace je možná buď osobně při našich akcích nebo telefonicky na čísle 2 71 72 69 69.

Film je v českém znění.

Filmový večer se koná

v sobotu dne 13. prosince 2003

od 18:00 do cca 22:00 hodin

ve Škole zdraví těla i duše,

Sportovní 10, Praha 10 - Vršovice.

Poplatek za komentář k filmu 120 Kč.