Aktuality > Pátek 29. březen 2024 <

Vyhodnocení ankety: Jak se Vám líbí nový vzhled našeho webu?

Anketa proběhla od 28. dubna do 8. června 2005.

Hlasovalo celkem 73 lidí.

Z toho 54 hlasujícím (74%) se náš web líbí a 19 (26%) se nelíbí.

Nejvíce hlasovalo lidí (37) pro alternativu, že se jim náš web líbí moc.

Jsme moc rády, že výsledek této ankety nasvědčuje tomu, že převážné většině návštěvníků se nová grafická úprava našich stránek líbí.

Jak se Vám líbí nový vzhled našeho webu?

Nelíbí se mi vůbec.

Hlasy: 13Hlasy: 13Hlasy: 1313

Docela se mi líbí.

Hlasy: 6Hlasy: 6Hlasy: 66

Líbí se mi.

Hlasy: 17Hlasy: 17Hlasy: 1717

Moc se mi líbí.

Hlasy: 37Hlasy: 37Hlasy: 3737

Celkem hlasovalo: 73

Jak vznikal nový vzhled našeho webu?

Při tvorbě nové podoby našeho webu jsme si především daly za cíl to, aby hned na první pohled bylo jednoznačně vidět, o čem náš web je - tedy, že se zjednodušeně řečeno jedná o jakousi zdravovědu. Proto jsme na web chtěly umístit kreslený obrázek nějakého torza člověka, na kterém by byly vidět jednotlivé orgány lidského těla.

Dlouho jsme hledaly nějaký vhodný obrázek, ale s žádným jsme nebyly příliš spokojené. Až Katku napadlo moc hezké řešení: na web umístíme fotografii panáčka, kterého máme ve škole.

Houmík - panáček na našem webu

A tak se grafickou dominantou našeho webu stal umělohmotný panáček námi nazvaný Houmík.

S Houmíkem se studenti naší školy setkávají především na seminářích pravidelného studia, protože ho používáme jako učební pomůcku, když ve škole probíráme anatomii lidského těla. Je totiž rozkládací a jde na něm názorně ukazovat, kde se jaký orgán v lidském těle nachází.

Houmík

Houmík však ve skutečnosti vypadá trochu jinak, než jak je zobrazený na našem webu.

Skutečný Houmík má totiž i hlavu rozebírací a k tomu má ještě jednu polovinu obličeje bez kůže, aby se každý mohl seznámit s anatomií hlavy, a to zrovna na některé lidi nepůsobí příliš přitažlivě. Proto Houmíkova fotografie musela před umístěním na web projít grafickou úpravou, aby na ní Houmík byl v obličeji "fešák".

Sami můžete posoudit, jak se tato grafická úprava naší grafičce povedla.

Když už jsme měly pro web to nejdůležitější, pak už jsme naší grafičku navedly na veselé barvy a podoba našeho webu byla na světě.